Môžu sa v aute prejaviť alergie viac ako v bežnom prostredí?
Áno, môžu. Hlavne ked počas jazdy máme otvorené okno alebo nemáme dobrý peľový filter. V týchto prípadoch sa neúmerne môže v tomto období, počas jazdy, zvýšiť koncentrácia peľu v interiéry auta.

Ak je obdobie peľov, odporúčate mať radšej zatvorené okno a pustenú klimatizáciu?
Ako som už uviedol, určite je lepšia klimatizácia s kvalitným, často meneným peľovým filtrom.

Ako si pri šoférovaní poradiť so slzením, resp svrbením očí?
Je dobré používať aj slnečné okuliare, alebo užívať aj kvapky do očí?
V prvom rade treba mať kvalitnú antialergickú liečbu ktorú Vám predpíše Váš alergológ. A treba s touto liečbou začať ešte pred sezónou. Ak už máme problémy, je liečba väčšinou menej účinná.

Ako postupovať pri užívaní voľne predajných liekov ako antialergiká či antihistaminiká?
Je známe, že niektoré pôsobia utlmujúco, je teda vhodné požívať ich aj počas šoférovania?
Každé, aj to najnovšie antihistaminikum predlžuje reakčný čas (tak sa i testujú v klinických štúdiách). Treba nájsť také, ktoré najviac tomu či onomu pacientovi vyhovuje. Každý sme iný.

Na Vašej stránke som sa dočítala aj informáciu, že človek nikdy nevie, kedy ho môže postihnúť veľmi silná alergická reakcia – aké môžu byť prejavy takejto reakcie? Môže to vážne ohroziť aj vodiča za volantom?
Sťažené dýchanie, bušenie srdca až jeho nepravidelný rytmus, silné svrbenie celého tela prípadne aj s žihľavokou. Najvážnejšie prípady sú spojené s celkovou nevoľnosťou až poruchou vedomia.

Je dobré užívať radšej lieky určené resp. ušité pre pacienta, ktoré sú na predpis, ako neustále zmierňovať príznaky voľnepredajnými liekmi?
Ten druhý spôsob len šetrí čas ale väčšinou sa nám to vypomstí tým že nám neskôr vznikne astma alebo alergia na potraviny.