Rýchly test na detekciu protilátok IgG a IgM proti SARS-CoV-2 vo vzorkách ľudskej plnej krvi Informácie o vírusu

Názov "koronavírus" je odvodený od charakteristického vzhľadu povrchových bielkovín (tzv. hroty) na jeho obale v tvare koruny (Lat. Corona: koruna). Čeľaď Coronaviridae (CoV) zahŕňa približne 40 známych druhov. Mnoho z týchto vírusov spôsobuje ochorenie u cicavcov a vtákov. Ľudské koronavírusy (hCoVs) boli prvýkrát popísané v roku 1965. Doteraz známe ľudské patogény sú primárne členmi rodu Betacoronavirus a spôsobujú ochorenia od bežného prechladnutia a bronchitídy až po ťažkú ​​akútnu respiračnú infekciu (SARI) a zápal pľúc.

Na konci decembra 2019 sa objavil nový ľudský patogénny betakoronavirus. Koronavírus, ktorý sa v súčasnosti šíri, dočasne známy ako 2019-nCoV a oficiálne označený ako SARS-CoV-2, je celkovo siedmym známym a tretím ľudským patogénnym koronavírusom v posledných dvoch desaťročiach. Nasleduje teda po víruse ťažkého akútneho respiračného syndrómu (SARS-CoV) z roku 2002 a víruse respiračného syndrómu Stredného východu (MERS-CoV) z roku 2012. Klinický prejav aktuálneho SARS-CoV-2 je oficiálne označený ako COVID-19.

Rýchly test COVID-19 IgG / IgM

Rýchly test COVID-19 IgG / IgM je imunochromatografický test s laterálnym tokom pre kvalitatívnu detekciu protilátok IgG a IgM proti SARS-CoV-2 vo vzorkách ľudskej krvi, séra alebo plazmy. Je dôležité mať na vedomie, že v ranom štádiu infekcie môžu byť protilátky IgG a IgM proti SARS-CoV-2 pod hranicou detekcie testu. Tento test slúži ako pomôcka na stanovenie diagnózy infekcie vírusom SARS-CoV-2 a k detekcii imunitnej odpovede na infekcie COVID-19. Vykonanie testu nie je automatizované a pre jeho vykonanie nie je potrebné žiadne špeciálne školenie alebo
kvalifikácia.

Cena je 25,-eur

Výsledok je do cca 10 minút

Objednať sa na vyšetrenie

Detekcia protilátok – Prekonané ochorenie COVID-19

Stručný prehľad

  • Vysoká senzitivita a špecificita jednoduchá obsluha
  • Rýchle a spoľahlivé výsledky testu za iba 10-20 minút
  • Testovanie môže byť vykonané so vzorkami plné krvi (venózna alebo z prsta), séra alebo plazmy
  • Test môže byť skladovaný pri izbovej teplote

Rýchly test na detekciu protilátok IgG a IgM proti SARS-CoV-2 vo vzorkách ľudskej plnej krvi

Imunologická a alergologická ambulancia

Všetkých pacientov objednávame!